Skip links

Kaip susikalbėti su paaugliu

Seminaro tikslas ir nauda

Supažinti dalyvius su pagrindiniais paauglystės krizės etapais, kuo skiriasi vaikinų ir merginų patiriama paauglystė bei praktiniais metodais, kurie palengvins krizės išgyvenimą tiek paaugliui, tiek su juo dirbančiam mokytojui ir sumažins krizių pasikartojimo riziką ateityje.

Seminaro temos

  1. Paauglystė kaip tapatumo krizė. Kas nulemia, kad vieni paaugliai šį laikotarpį išgyvena itin audringai, kiti – kur kas ramiau.
  2. Vaikino tapatumo krizė. Pagrindinių suaugusiųjų – motinos, tėvo ir mokytojo – įtaka paauglio elgesiui. Kaip suaugęs gali padėti vaikinui ir sau: praktinės veiklos ir bendravimo būdai, padedantys išgyventi vaikino tapatumo krizę.
  3. Merginos tapatumo krizė. Pagrindinių suaugusiųjų – motinos, tėvo ir mokytojo – įtaka paauglio elgesiui. Kaip suaugęs gali padėti merginai ir sau: praktinės veiklos ir bendravimo būdai, padedantys išgyventi merginos tapatumo krizę.
  4. Narcicizmo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje ir paauglių elgesyje.  Perfekcionizmas, siekis paties geriausio, neišsipildę asmeniniai lūkesčiai – kaip jie veikia vaiką. Savivertės sūpuoklės. Kaip bendrauti su paaugliais, kurie turi narcicistinių bruožų.
  5. Seminaro apibendrinimas.
X